Nakukni k nám počas Týždňa dobrovoľníctva

 

V dňoch 19.-21.9.2017 sa môžeš v rámci Týždňa dobrovoľníctva prísť pozrieť k nám a priložiť ruku k spoločnému dielu. Pri práci sa lepšie spoznáme a ktovie, možno nadviažeme aj ďalšiu spoluprácu…

Vyber si z nižšie prestretého menu, ktoré sme pripravili s Bratislavským dobrovoľníckym centrom:

 

Zaži, aké je to byť našim lektorom environmentálneho vzdelávania

Záujemcu zoberieme na 1 blok environmentálneho vzdelávania pre ZŠ alebo MŠ podľa aktuálneho programu. Treba počítať, že program (blok výuky) prebieha v pracovnom čase, bude potrebné prepraviť sa po vlastnej osi na adresu školy alebo do terénu (napríklad na Devínsku Kobylu, na Železnú Studienku, …) a samotná výuka môže trvať 45 -120 minút. Počet záujemcov, ktorým môžeme vyhovieť je limitovaný aj lektormi, čiže dobrovoľníkov budeme priraďovať k lektorom po získaní ich súhlasu tak, aby nedošlo k narušeniu priebehu výuky. Pokiaľ by na daný deň nebola zo strany škôl objednaná žiadna výuka, môžeme sa dohodnúť na iný termín.

Chcem sa prihlásiť na stredu 20.9.2017

Chcem sa prihlásiť na štvrtok 21.9.2017

 

Poď s nami vyrábať kreatívne pomôcky na programy environmentálneho vzdelávania

Je to čosi pre šikovné ručičky, ale neboj sa, najdôležitejšia je chuť a ochota tvoriť. Máme v pláne zreparovať naše súčasné pomôcky a vyrábať nové pre programy environmentálneho vzdelávania (napr. maľovanie a dotváranie plátna, oprava 3-D modelov krajiny, skladanie poznávacích kruhov, návrhy pracovných listov, …).

Chcem sa prihlásiť na utorok 19.9.2017

 

Tvoriví výmyselníci na prípravu nového programu environmentálneho vzdelávania, sem sa!

Budeme pracovať s konkrétnym zadaním na vytvorenie programu environmentálneho vzdelávania. Uvítame tvorivé nápady, pomoc pri výrobe pomôcok, materiálov, atď. Hľadáme niekoho, kto má záujem nazrieť „do hrnca“, ako sa taký program „varí“. Zároveň má chuť pomôcť nám svojimi tvorivými nápadmi, čiže môže si to predstaviť ako brainstorming a prípadne aj vlastnoručnú pomoc pri následnej príprave pomôcok po tom, ako sa nám podarí sformulovať obsah a priebeh programu do viet.

Chcem sa prihlásiť na utorok 19.9.2017

 

Baví Ťa skladať komunikačný plán z dostupných tehličiek?

Uvítame pomoc pri príprave komunikačného plánu našich aktivít. Radi Ťa zoznámime s portfóliom našich produktov (ide najmä o programy environmentálneho vzdelávania, ale i vzdelávanie a odborné exkurzie pre dospelých a ďalšie nápady, ktoré nám klíčia v hlavách) a spolu pripravíme funkčný a realistický plán na ich propagáciu. Uvítame skúsenosti v oblasti marketingovej komunikácie.

Chcem sa prihlásiť na stredu 20.9.2017

 

Pokiaľ Ťa priťahuje excel…

… pomôž nám s aktualizáciou databázy škôl. Zoznámime Ťa s aktuálnou štruktúrou databázy a s cieľmi jej využitia. Uvítame užitočné tipy a nápady, ako zoptimalizovať jej štruktúru, aby vyhovovala jej cieľom a vhodnému nasadeniu do plánovaného informačného systému. Tiež uvítame pomoc pri aktualizácii vybraných dát v nej. V jednom čase sa môžeme venovať iba jednému dobrovoľníkovi, preto si dohodneme časy v rámci dňa, v ktorých sa dobrovoľníci môžu prestriedať.

Chcem sa prihlásiť na stredu 20.9.2017

 

Ak chceš byť niekde vyššie a nevadí Ti začať na rebríku v knižnici…

… veľmi oceníme Tvoju mravčiu prácu pri inventarizácii publikácií, ktoré sme vytvorili a vytlačili. Uvítame pomoc pri spočítaní, koľko ich je z jednotlivých druhov, aktualizovaní evidencie, štruktúrovanom poukladaní podľa tematickej súvislosti v regáloch a pri príprave podkladov na dotlač tých, ktoré sa míňajú, či minuli.

Chcem sa prihlásiť na štvrtok 21.9.2017

 

Máme čerstvo upečený nový web a ešte veľa nám tam toho chýba. Chceš pomôcť pri jeho napĺňaní?

Uvítame pomoc pri vkladaní textov, obrázkov, návrhy na vylepšenie, atď.

Chcem sa prihlásiť na štvrtok 21.9.2017


Nehodí sa Ti navrhovaný termín alebo máš záujem o čosi ešte onakvejšie? Ozvi sa nám telefonicky alebo cez kontaktný formulár. Tešíme sa na Teba!