október 31, 2017 Články Nekomentované

Sériu dobrovoľníckych brigád so zamestnancami Tatra banky sme tento rok uzavreli výrobou vtáčích búdok. Stretli sme sa v piatok 20.10.2017 na mieste čarovnom, ako stvorenom na tieto aktivity – v Abelande pri Lozorne. Tento kúsok raja pre vtáctvo sa i nám zapísal do sŕdc ešte viac po prehliadke areálu, ktorú viedol jeho tvorca, šarmantný pán Abel.

Rozohriati voňavým čajom z tunajšej bohatej úrody byliniek sme sa pustili do zakresľovania rozmerov búdok na jednotlivé dosky. Tanec ceruziek po dreve vystriedali pílky, ktoré sa v zručných rukách zahryzávali do dreva. Vŕtačka s vykružovačom vykúzlila vstupný otvor a vzápätí sa rozbubnovali kladivá pribíjajúce klince. Pred očami začali pribúdať hotové vtáčie príbytky.

To, že z Tatra banky prišli opäť samí šikovní a usilovní pracanti, nás stále napĺňa úprimnou vďačnosťou a zároveň už neprekvapuje. Niektorí priviedli aj ratolesti a tie v nadšenej pomoci vôbec nezaostávali za svojimi ocinami a maminami.

Hotové búdky sme odovzdali deťom z prírodovedného krúžku Sovule v Devínskej Novej Vsi. Tvorivo ich skrášlili a rozvešali na príhodné miesta Devínskej Kobyly. Veríme, že sa čoskoro stanú útulnými hniezdiskami pre sýkorky, žltochvosta domového, či vzácneho cicavca pĺšika lieskového.

Pokiaľ máte chuť dopriať vášmu tímu kolegov, priateľov, detí… podobný zážitok spolu s nami, ozvite sa nám na adresu adamova@daphne.sk . Radi ho ušijeme na mieru podľa vašich predstáv. Ďakujeme.

Written by Jana Adamova