27 januára, 2020 Články Nekomentované

Zaujímate sa vy a vaši žiaci o ochranu prírody? Zdajú sa vám niektoré témy pre deti ťažko pochopiteľné? Chcete hlbšie nahliadnuť do environmentálnych tém a dostať tipy, ako ich komunikovať deťom hravo a v každodennom živote?

Potom je tu pre vás nová metodika ku knihe príbehov o ochrane prírody Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila,  plná rozmanitých aktivít. Nadväzuje na príbehy troch zvieracích kamarátov z knižky a ponúka vám 6  environmentálnych  tém (triedenie odpadov, sucho, ochrana včiel, biodiverzita, ohrozené druhy a klimatická zmena), ktorým sa s pomocou našej inšpirácie môžete s deťmi predškolského a mladšieho školského veku venovať hlbšie.

Metodika obsahuje tvorenie, pokusy, zmyslové, zážitkové i pohybové aktivity a tiež námety, ako môžu priamo deti pomôcť riešiť daný problém a prospieť prírode – v materskej škole alebo v škole, doma, na záhrade alebo vo svojom blízkom okolí.

Príbehy si na našom webe môžete prečítať alebo vypočuť si audioverziu v podaní herečky Katky Mikulovej.

PROSBA: Chceli by sme vás požiadať o vyplnenie dotazníka na získanie spätnej väzby k spracovaným materiálom – pomôže nám to nielen v rámci projektu, ale aj pri tvorbe ďalších materiálov pre vás a vašich žiakov :-). Ďakujeme.

Written by Jan Ranostaj