3 apríla, 2020 Nekomentované

8,00

Traja zvierací kamaráti mačička Tola, sovička Pola a psíček Emil putujú Slovenskom, Českom a Poľskom a zažívajú viaceré dobrodružstvá. Pomocou príbehov sa deti naučia, ako môžu sami prispieť k ochrane prírody.

Kniha je vytlačená na recyklovanom papieri a na Slovensku.

 

177 na sklade

Kategórie:

Popis

Monika Milowska, Kateřina Řeháková, Jana Menkynová, Romana Morávková, DAPHNE, 2021 (druhé vydanie), 86 s. (brožovaná väzba)

Traja zvierací kamaráti mačička Tola, sovička Pola a psíček Emil putujú Slovenskom, Českom a Poľskom a zažívajú viaceré dobrodružstvá. Z cestovania po Slovensku sa dozviedia, akým výzvam musia čeliť najväčšie ryby, aké kedy plávali v rieke – vyzy veľké. Spoznajú motýľa Rusalku a zistia, koľko hmyzu by mohlo zmiznúť, ak by sme prišli o lúky plné kvetov a rôznych tráv. V Českej republike sa kamaráti naučia viac o význame stromov, rybníkov a mnohých živočíchov, ktoré pomáhajú chrániť krajinu pred suchom. Stretnú sa tam aj s divou včelou murárkou Zdenkou, ktorá im ukáže, ako bývajú rôzne druhy samotárskych včiel a prečo sú v ohrození. A napokon v Poľsku pochopia, ako správne triediť odpad a ako spoločne prispieť k ozdraveniu našej planéty.

K príbehom sme spracovali aj metodiku s námetmi na hravé aktivity pre deti – stiahnite si ju TU.

Kniha je vytlačená na recyklovanom papieri a na Slovensku.

Written by Jan Ranostaj