Workshopy pre žiakov

Koncom februára sme zavítali do 2 bratislavských materských škôl (25. a 26.2.) a 1 základnej školy (28.2.). Prečo? Aby sme pilotne otestovali program s aktivitami, ktoré nadväzovali na dva príbehy z našej ilustrovanej knihy Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila – Príbehy o ochrane prírody.  Aj vďaka týmto stretnutiam deti prostredníctvom hier spoznali, ako naše lúky aj s opeľovačmi zachovať (Lúčny orchester) a prečo potrebuje našu pomoc prehistorický obor vyza veľká (Životné dobrodružstvo ohrozenej vyzy) :-)!

 

Semináre pre učiteľov „Aj malí môžu pomáhať prírode“

Školenie je zamerané na environmentálne vzdelávanie učiteľov materských škôl a 1. – 2. ročníka základných škôl. Vychádza z knihy 6 príbehov o ochrane prírody Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila, prostredníctvom ktorej budeme učiteľom prezentovať metodiku pre prácu s uvedenou knihou, ako aj 2 nové environmentálne výučbové programy. Tieto 3-hodinové vzdelávania plánujeme v Bratislave (28.11.) a v Malackách (29.11.) v dopoludňajších hodinách. Súčasťou všetkých našich školení sú aj praktické aktivity a hodnotné metodické materiály, ktoré učitelia využijú vo svojej každodennej práci s deťmi.

Na seminár v Malackách sa ešte môžete prihlasovať do pondelka 18. 11. 2019. Seminár v Bratislave je už plne obsadený.

Tu nájdete pozvánku a prihlášku.

Kniha príbehov o ochrane prírody

Už uzrela svetlo-sveta naša ilustrovaná kniha Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila. Príbehy o ochrane prírody, ktorá pozýva všetky deti vydať sa na dobrodružnú cestu k spoznávaniu a riešeniu problémov životného prostredia.  Spoločne s tromi kamarátmi – sovičkou Polou, mačičkou Tolou a psíkom Emilom. Počas šiestich príbehov postupne deti spoznajú skutočné problémy, s ktorými sa denne stretávame: problémy s odpadmi (Ekohliadka), nedostatok vody (Hľadá sa voda!), ubúdanie opeľovačov v krajine (Bzučiaci snem), znižovanie biodiverzity lúk (Lúčny orchester), migrácia živočíchov (Životné dobrodružstvo ohrozenej vyzy) či klimatické zmeny (Aj malí môžu robiť veľké veci).

  

Často stačí záujem a malý, ale rozhodný a cieľavedomý čin a môžeme urobiť veľké zmeny! A pritom nemusíme byť vôbec „veľkí“ ľudia.

Kniha na stiahnutie

Stiahnite si celú knihu Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila a hurá do čítania!

Audiokniha

Patríte medzi rodičov či učiteľov, ktorí uprednostnia skôr zvukovú podobu detskej knihy?

Práve pre vás a vaše deti alebo žiakov sú potom určené zvukové nahrávky z knihy Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila. Príbehy o ochrane prírody. Príbehy krásne narozprávala slovenská herečka pôsobiaca v Čechách – Katarína Mikulová pôsobiaca v Městském divadle Brno. Je absolventka Janáčkovej akademie Múzických umění v odbore muzikálové herectvo a veríme, že aj vďaka jej podaniu naše príbehy skutočne ožijú.

Ekohliadka

Hľadá sa voda!

Bzučiaci snem

Lúčny orchester

Životné dobrodružstvo ohrozenej vyzy

Aj malí môžu robiť veľké veci

Knihu aj audiopríbehy, ktoré vám postupne predstavíme, sme vytvorili vďaka podpore z programu Visegrad Fund a spolupráci s organizáciami: Fundacja CultureLab z Poľska a Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání z Českej republiky.