31 augusta, 2020 Články Nekomentované

Príroda nám, deťom i dospelým, ponúka denne množstvo inšpirácií. Najdôležitejšie skúsenosti získavame pomocou vlastných zmyslov, pri reálnej skúsenosti a poznávaním z rôznych perspektív. Všetci máme možnosť vybrať si, kde a ako trávime svoj voľný čas.

Vyberte sa spoločne s deťmi von do prírody, do parku, do lesa či k potoku a odkrývajte tajomstvá svojou vlastnou zvedavosťou! Určite si pamätáte z detských čias obľúbenú hru „nebo-peklo“. Jednoduchá papierová skladačka bola inšpiráciou aj pre náš letáčik, ktorého slovensko-nemeckú jazykovú verziu nájdete TU.  Okrem skladačky tvorí časť letáčika aj pásik predstavujúci záložku do knihy. Tvoria ho obrázky, stopy a trus piatich živočíchov, ktorých môžete na potulkách našou prírodou stretnúť: srnec, jež, zajac, diviak, ryšavka.

Radi by sme priblížili hru aj tým z vás, ktorí ju nepoznáte:

  • Vyberte si jeden obrázok symbolizujúci zmysel – kvet/čuch, vták/sluch, motýľ/hmat alebo stopy/zrak.
  • Ak si vyberiete kvet (obrázok s číslom 4), potom otvoríte „Nebo-peklo“ 4-krát. Ak si vyberiete stopy (obrázok s číslom 6), potom otvoríte „Nebo-peklo“ 6-krát.
  • Vyberte si jedno z čísel na vnútornej strane. Podľa veľkosti čísla toľkokrát otvoríte a zatvoríte „Nebo-peklo“.
  • Pri výbere tretieho čísla si otvoríte „uško/klapku“ a prečítate pokyny pod číslom. Nájdete tu jednu z 8 zábavných pohybových a zmyslových úloh.

Prajeme vám príjemné spoločné chvíle v prírode.

 

Pripravené v rámci projektu „Kooperácie v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK-AT“ realizovaného v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A SK-AT.

 

Written by Martina Brinzíková Badidová