E-shopObjednať program
0
0,00  0 items

No products in the cart.

Inšpirácie na interaktívnu výučbu (aj v nemeckom jazyku)

29 októbra, 2020

V Inštitúte DAPHNE sme pripravili množstvo pomôcok,  materiálov, článkov a videí určených pre školy a širokú verejnosť. Priebežne sme ich zverejňovali a na našu radosť sme sa zakaždým stretli s veľmi pozitívnym ohlasom.

Materiály sme pripravovali vďaka projektu "Kooperácie v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK-AT “. Je realizovaný v rámci programu  Interreg V-A SK-AT a končí 31.10.2020.

V tomto  článku nájdete všetky nápady na interaktívnu výučbu v slovenskom a nemeckom jazyku na jednom mieste. Veríme, že sa k nemu aj priebežne vrátite a načerpáte inšpiráciu 🙂

 

1. Krátke videá - inšpirácie pre učiteľov a rodičov

V odkaze na YouTube DAPHNE pod týmito videami nájdete aj pracovné listy k danej téme:

Bingo v prírode, Inšpirácie na interaktívnu výučbu 1, Inšpirácie na interaktívnu výučbu 2, Inšpirácie na interaktívnu výučbu 3, Kŕmidlá a zimné prikrmovanie, Obľúbená hra "nebo - peklo" do prírody, Objavujeme bezstavovce nášho okolia, Príbeh vyzy veľkej, Stopy zvierat v zime, Vodná vílaVýroba mydla, Živočíchy a ich premeny.

2. Články s nápadmi na rôzne aktivity s pracovnými listami v slovenskej a nemeckej verzii

Aktivity k biodiverzite (predškoláci, 1. stupeň ZŠ),  Diverzita zabraňuje šíreniu chorôb (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Hra "nebo-peklo" (MŠ, ZŠ), Landart - umenie v prírode (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Krátka prechádzka po cestách dozrievania vedomých učiteliek a učiteľov, Levitujúce bubliny (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Liečivé bylinky 1 (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Liečivé bylinky 2 (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Liečivé bylinky 3 (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Paleta ročných období (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Pomôcky a inšpirácie pri jazykovom vzdelávaní, Premeny živočíchov (MŠ, ZŠ), Sťahovanie vtáctva (MŠ, ZŠ), Spí príroda v zime (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Tajomstvo vodnej hladiny (MŠ, 1. stupeň ZŠ),  Veľké jesenné putovanie - migrácia rýb (MŠ, ZŠ), Veľké jesenné putovanie 2 - migrácia rýb (MŠ, ZŠ), Výroba sopky (MŠ, 1. stupeň ZŠ), Vodná víla - ochrana riek (MŠ, 1. stupeň ZŠ)

3. Príručka Vedomí učitelia - osobnosť, vzťahy, metódy

V jedinečnej online príručke sa spolu s koučom a lektorom Karolom Herianom venujeme posilneniu učiteľov a zároveň odhaľujeme tajomstvo „vedomého učiteľa“ prostredníctvom teórie aj praktických cvičení.

Kapitoly online nájdete TU: Úvod,  Naše školy pre žiakov, Naše školy pre učiteľov, Čo je pre žiaka najdôležitejšie?, Tajomstvo výborného učiteľa, Osoba a rola, Vzťah je na začiatku, Dvanásť bariér v komunikácii, Výživa pre učiteľa, Tao učenia

Kompletnú príručku v slovenskom jazyku si stiahnite TU a v nemeckom jazyku TU.

4.Zážitkové učenie sa vonku. Nápadník medzipredmetových aktivít nielen pre učiteľov

Online publikácia je plná námetov pre žiakov základných škôl. V troch kapitolách nájdete tipy na učebné pomôcky, príklad medzipredmetového výučbového programu a praktické aktivity pre žiakov doplnené odkazmi na farebné pracovné listy v slovenskej i nemeckej jazykovej verzii.

Slovenskú verziu si stiahnite TU, nemeckú verziu TU.

5. Sada pomôcok

Predstavuje súbor pracovných listov, metodík, zvukov a zakúpených pomôcok, vďaka ktorým budú môcť pedagógovia samostatne realizovať viaceré spracované príklady dobrej praxe. V sade sú 3D vývojové cykly vybraných druhov živočíchov (žaba, včela, lienka, motýľ, komár), dve maľované plátna (plátno meniacej sa krajiny v 4 ročných obdobiach a plátno s meandrujúcou riekou a lužným lesom), plyšového krtka a spievajúcu sýkorku veľkú, látkové pôvodné dunajské ryby vo forme vankúša (kapor sazan, sumec, šťuka a jeseter). Obsahuje tiež doplnkový materiál: sadu 6 plastových pozorovacích nádob s lupou, drevenú kŕkaciu žabu, 3D sadu pôvodných divožijúcich i domácich druhov zvierat a laminovacie fólie.

6. Vedomostná platforma projektov BIG

Na tejto webovej stránke nájdete materiály pre učiteľov a verejnosť z viacerých cezhraničných projektov BIG.

 

 

 

U nás v DAPHNE sa toho stále veľa deje, aby Vám nič neuniklo, odoberajte naše novinky. 
Ďakujeme Vám za dôveru.
DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie
je mimovládna organizácia zameraná na ochranu prírody.
Kontaktné údaje

DAPHNE - Inštitút aplikovanej ekológie
Podunajská 24
821 06 Bratislava

+421 2 455 240 19
daphne@daphne.sk

+421 948 181 533
ekovychova@daphne.sk

Bankové spojenie
Tatra Banka: SK27 1100 0000 0026 6745 5010
IČO: 30814081
DIČ: 20 20 912 157
IČ DPH: SK 20 20 912 157
Zapísaný v Registri MV SR Bratislava I, VVS/1-900/90-12768

Naše údaje ako prijímateľa na poukázanie 2% 

IČO: 30 81 40 81
Právna forma: Občianske združenie
DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie
Podunajská 24
821 06 Bratislava

cartcrossmenu